Készülés az őszi nyelvvizsgára: a hatékonyság titka

Napjainkban nyelvtudás nélkül nincs igazi karrier, éppen ezért a fiatalok jelentős része tanul nyelvet, általános az angol tanulása, de egyéb más nyelvek is divatosak.
Készülés az őszi nyelvvizsgára: a hatékonyság titka

Hogy melyek a legjobb, leghatékonyabb tanulási módok? Sokféle módszere van a nyelvtanulásnak, nincs egyértelmű válasz. Meghatározó az is, hogy milyen fajta nyelvvizsgára készülünk. Ma már az értelmetlen nyelvtani gyakorlásokat nem tartják jó módszernek, inkább a nyelvi készségek irányába mozdul el a nyelvtanulás, aminek nagyobb hasznát veszi a tanuló a való életben. Nemcsak a vidéki nyelviskolákban, hanem a budapesti angol nyelvsulikban is profi tanárokkal segíti a tanulókat.

Mégis, hogyan álljunk hozzá a tanuláshoz?

● A legegyszerűbb módszer az olvasás és a hallgatás. Ma már tele van az internet a más nyelvű hallgatnivalókkal ezért kevésbé időigényes és a legszórakoztatóbb a tanulási módok közül az idegen nyelvű hallgatás.

A nagy hírportálokon, a kedvenc idegen nyelvű portálokon 5-10 perc alatt is hasznos tudást szerezhetünk. Hallásértés javításához elég alkalmanként 1-2 perc videót végighallgatni, természetesen többször egymás után. Ez azonban csak akkor hasznos igazán, ha naponta gyakoroljuk, hiszen egy hónap alatt ez 30 alkalom. Így állandóan naprakész az olvasás és a hallásértés. Ezt az Euroexam részletei is javasolják.

A nyelvvizsgán a nyelvi készségeket vizsgálják és mérik, így a tanulás során ezek fejlesztése a cél, ezért érdemes a vizsgafeladatokból is több változatot is megcsinálni.

● Az írást és a beszédkészséget is fejleszteni kell, amihez persze jól jön a segítség, de egyedül is megoldható, de azért jó, ha tisztában vagyunk az elvárásokkal és a vizsga feladatokkal.

Az internet segítségével a beszédkészség javítására és fejlesztésére lehet chatelni ismerősökkel, barátokkal. Az okostelefon hangfelvevő funkciójával növelhetjük a hatékonyságot, akár párbeszédeket is felvehetünk és vissza is hallgathatjuk, így könnyebben megállapíthatjuk a gyengeségeinket.

A nyelvvizsga minden részletében, a szövegértés, az íráskészség, a hallott szöveg értése és a beszédkészség területén legalább 40%-os eredményt kell elérni. Bármelyik részben ettől kevesebb pont elérése esetén a vizsga sikertelen. Összességében a vizsgázónak 60%-ot kell elérnie. Az írásbeli és a szóbeli vizsgák külön is értékelődnek, hasonló feltételekkel.

A saját magunk által történő felkészüléshez természetesen online segítséget is igénybe vehetünk. Bizonyos nyelviskolák edzésterveikkel kísérik végig a tanulókat 6-8 hetes periódusokkal, a leghatékonyabb gyakorlási formát szem előtt tartva. Ezek akár ingyenes e-learning tanfolyamok is lehetnek. Így már sokkal biztosabban vághatunk neki a nyelvvizsgának.

Összegezve

Az informatika segítségével lehetőségünk van arra, hogy saját magunk, személyi segítség nélkül is, hatékonyan készüljünk fel a nyelvvizsgára. Azonban a felkészülést nekünk kell végig küzdeni, amelynek a sikeres nyelvvizsga lehet a jutalma.

Kapcsolódó cikkek

Készülés az őszi nyelvvizsgára: a hatékonyság titka

Készülés az őszi nyelvvizsgára: a hatékonyság titka

Napjainkban nyelvtudás nélkül nincs igazi karrier, éppen ezért a fiatalok jelentős része tanul nyelvet, általános az angol tanulása, de egyéb más nyelvek is divatosak.